'' !!.. By Mustafa ..!! ''
Mehaba.. HOŞGELDİN Web Sitemi Ziyaret Ettigin İçin Teşekkür Ederim. Lütfen ''Kayıt ol''Butonuna Tıkla Ve Üye ol .Zaten Üyeyim Diyosan ''Giriş Yap'' Butonuna Tıkla. İYİ ZAMAN GEÇİRMEN DİLEGİYLE.. Üye Olmadan Çıkma Smile)
Mehaba.. HOŞGELDİN Web Sitemi Ziyaret Ettigin İçin Teşekkür Ederim. Lütfen ''Kayıt ol''Butonuna Tıkla Ve Üye ol .Zaten Üyeyim Diyosan ''Giriş Yap'' Butonuna Tıkla. İYİ ZAMAN GEÇİRMEN DİLEGİYLE.. Üye Olmadan Çıkma Smile)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'' !!.. BİLİYORSAN PAYLAŞ , BİLMİYORSAN SOR..!!

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ

YazarMesaj
Admin

Admin

Erkek Akrep Ejderha
'' Mesaj Sayım '' : 208
'' Doğum tarihi '' : 04/11/88
'' Kayıt tarihi '' : 11/01/10
'' Yaş '' : 35
'' Ben Nereden Geldim : Antalya

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ Empty
MesajKonu: WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ   WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ Icon_minitimePerş. Nis. 08, 2010 5:32 pm

WINDOWS

CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ

Başlamadan önce şunu açıklamakta yarar var biraz zahmetli ama takdir edersiniz ki her zahmetli işin sonucu tatlı olur umarım ilk denemede başarırsınız.. Şimdiden kolay gelsin..

Öncelikle bizlere bu kurulum sırasında yardımcı olacak programları download etmemiz gerekiyor bu indirdiğiniz dosyaları bir klasörde toplayın..Ve çalışma yapacağımız .exe dosyasını herkes arzu ettiğini yani xp cd sinin içine .cab yapacağımız (winap,winrar vs ) gibi programı seçe bilir ben CCSetup.exe dosyasını seçtim…

Universal Silent Switch Finder İNDİR

7-zip İNDİR

Msistub.exe İNDİR

Peid İNDİR

7zs.sfx

Cab İNDİR

Nlite İNDİR

1.

Şimdi indirdiğimiz Peid.zıp bir klasöre açmamız gerekiyor ardından USSF.exe dosyasının da bu açtığımız klasöre kopyalıyoruz olması gereken şekil aşağıdaki gibidir…

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 1

2.
Şimdi USSF.EXE dosyasını çalıştırıp *.cab yapacağımız ben CCsetup.exe sizde hangisini istiyorsanız onu yapabilirsiniz seçiyoruz ve open diyoruz

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 2

Open yaptıktan sonra aşağıdaki şekil çıkacak buradaki /S parametresi ileride bize lazım olacak

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 3

3.
Orijinal CCSetup.exe dosyasının adını 8 karakteri gecmiyecek şekilde değiştirin ben (CC1.exe)
yapıyorum bu değiştirdiğimiz dosya ile yine yukarda indirdiğimiz msistub.exe ile aynı klasöre kopyalıyoruz ve yine indirdiğimiz 7-zip ile bu iki dosyayı sıkıştırıyoruz.…

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 4

Add to archive dedikten sonra aşağıdaki wizart şekilde gösterildiği gibi değişiklik yapıyoruz daha sonra tamam diyoruz..

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 5

4.
Yine indirdiğimiz 7zs.zip kıla sorunun içindeki 7zs.sfx dosyası ile sıkıştırmış olduğumuz setup.7z aynı kılasore ekliyoruz aşağıdaki şekilde olduğu gibi

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 6

5.
Başlat\Çalıştır\Notepad acıyoruz ve içine bu kodları yazıyoruz..

CODE

;!@Install@!UTF-8!
RunProgram="program.exe -switch"
;!@InstallEnd@!

Program.exe yerine kendi programımızın adini yazıyoruz ben ( CC1.exe) yapmıştım ayrıca switch yerine ise /s komutunu ekliyoruz…

*.msi paketleri için ise aşağıdaki kodu yazıyoruz noepad içinde al alta yazılacak

CODE

;!@Install@!UTF-8!
RunProgram="msistub program.msi /qb-!"
;!@InstallEnd@!

Her iki kodu yazdıktan sonra notepad dosya\farklı kayıt seçiyoruz ve aşağıdaki şekildeki gibi
kopyalıyoruz config.txt ve UTF-8

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 7

Bu işlemler bitikten sonra aşağıdaki şekildeki gibi dosyaları bir araya toplayalım …

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 8

6.
Başlat \ Çalıştır \ Cmd komutunu çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutları uyguluyoruz..

CODE

copy /b 7zs.sfx + config.txt + (programın ismi).7z(Görünmesini
istediginiz
isim).exe

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 9

Birinci bölüm bitti artık CCsetup.exe dosyamız hazır sırada bu dosyayı Windows cd entegre etmeden önce *.cab haline çevirmek bunun için yine yukarda cub dosyasını indirmeniz
gerekiyor…

*.CAB DOSYASINI
HAZIRLAMAK

• cab dosyaları için yeni bir kılasore açıyoruz bu kıla sorun içine siteden indirdiğimiz
  • cappck14.zip acıyoruz ve yine bukıla sorun içine SVCPACK isimli kılasor
  • oluşturuyoruz…aşağıdaki şekilde olduğu gibi
WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 10

• Ardından oluşturduğumuz setup dosyasını
    SVCPACK içine kopyalıyoruz (CC1.exe) şekilde gözüktüğü gibi

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 11

• Not defterini tekrar açalım Baslat\Calistir\notepad ve aşağıdaki kodu yazalım
CODE

[general]
builddate=10/25/2006
description=CCleaner
language=Turkish
title=CCleaner
version=1.0
website=http://www.ccleaner.com/

[EditFile]
I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram

[AddProgram]
CCsetup.EXE

Bu koduda yazdıktan sonra

ENTRIES_PROGRAM_ADI.ini
( ENTRIES_CCLEAN.ini) gibi yazıp kayıt etikten sonra aşağıdaki kılasordeki şekli alması gerekiyor

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 12

• Simdi sırada *.cab dosyasını hazırlamaya geldi bunun için indirdiğimiz cabpack14.zip dosyasının içindeki CABPACK.EXE çalıştırıyoruz ve şekildeki gibi ayarlarını yapıyoru
WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 13

Simdi 2. Bolümde bitti sıra 3. Bölümde burada yapacağımız işlem ise oluşturduğumuz Compressed.cab
dosyasını
Windows XP cd sine entegre etmek bunun için yine yukarıda indirmeniz
gereken
programı koydum ( Nlite ) Bu programı kullanmak için yine ufak bir
hazırlık
yapıyoruz .

Önce elimizdeki mevcut XP cd’sini bilgisayarımızda bir
kılasore
atıp cd’deki tüm dosyaları o kılasore kopyalıyoruz ardından indirdiğimiz
( Nlite
) programını çalıştırıyoruz ve sırası ile aşağıdaki resimli anlatımı
takip etmeniz yeterli

NOT : Bu Bilgiler
http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=39048
alınmıştır

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 14

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 15

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 16

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 17

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 18

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 19

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 20

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 21

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 22

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ 23

En son işlem dosyayı
next
veya ileri diyerek cd kayıt etmenizdir şimdi Windows kurulumuna
başlıyabilirsiniz…

ALINTIDIR..
http://www.bymustafaa.tr.cx

WINDOWS CD’SINE PROGRAM ENTEGRE EDİLMESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows XP CD’sine Program Eklemek
» Windows XP : Kurulum CD'sine SATA Sürücüleri Entegre Etmek
» Windows Xp BestWindows Xp Best Windows Xp Best XP BEST'in en önemli özelliği format attıktan sonra iki saat program aramıyorsunuz! Hazırlamış olduğım kur programı hebsini format atrken kuruyor! Size sadece gerken driverleri yüklemek kalıyor... Bu çalış
»  Windows 7'ye Sata Sürücülerini Entegre Etme
» Macromedia Freehand MX 11.0.2 Full + Serial (23,8 MB +Tek Link) Boyut: 23,8 MB Developer:Macromedia, Inc. Uygunluk: Microsoft ® Win95/98/NT/ME/2000/XP Program Dili: İngilizce Programın Serialı İndireceğiniz Dosyanın İçinde ScreenShots: DownLoad R